E. NEKROŠIUI ATMINTI

Prieš 4 metus, anapilin iškeliavo mūsų kraštietis, šiluviškis režisierius Eimuntas Nekrošius. Kol kas Lietuvoje nėra nei vieno, maestro atmintį įamžinančio ženklo, nors savo kūryba jis žavėjo tūkstančius teatro mėgėjų ir garsino Lietuvą pasaulyje.
Maestro labai mylėjo Šiluvą. Turėjo pamėgtą vietą Jono Pauliaus II-ojo aikštėje, kur prisėsdavo pamąstyti, kur vykdavo jo statomi spektakliai.
Įamžinant jo kūrybą, planuojama pastatyti „Skulptūrą-bronzinę kėdę“, bei atminimo lentą.
Seną, medinę, tėvuko sumeistrautą kėdę režisierius parsivežė iš vaikystės namų ir ji tapo daugelio spektaklių rekvizitu. Ir šiandien ji vis dar „vaidina“.
Skulptorius Sergėjus Plotnikovas, kuriantis atminimo kėdę, raseiniškiams yra puikiai žinomas. Jo skulptūra „Lūšis“ puošia Raseinių miesto Maironio parką. Architektas Saulius Druskis.
Šiai prasmingai idėjai įgyvendinti reikalinga 8 tūkstančių eurų suma.
Už visus aukotojus „Skulptūros – kėdė E. Nekrošiui“ pristatymo dieną – liepos 8 d., bus aukojamos šv. Mišios Šiluvos Apsireiškimo koplyčioje.
Aukoti galima, pervedant lėšas į parapijos sąskaitą, įrašant tekstą AUKA SKULPTŪRAI.
Šiluvos Švč. M. Marijos Gimimo parapija, įm. k. 191251020
Bankas – Raseinių kredito unija, sąskaita – LT505013900014000612
Grynais – kleb. Erastui Murauskui, vikarui Robertui Urbonavičiui arba kultūrinių renginių organizatorei Šiluvoje Birutei Greicienei.